Jesteś tutaj

Wydarzenia

Już po raz czwarty Wójt Gminy Nowy Targ otrzymał tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji”

12 października w Warszawie w Sali Białej pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie odbyła się Uroczysta Gala Finałowa VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacyjnego "Samorządowy Lider Edukacji". 

Jan Smarduch został osobowością Ziem Górskich


Wójt nowotarskiej gminy Jan Smarduch został osobowością Ziem Górskich w kategorii samorządowiec, polityk w konkursie „Osobowość Ziem Górskich” organizowanym przez Stowarzyszenie Klaster Liptov z siedzibą w Liptovskim Mikulaszu na Słowacji.

Turystyka, nowe trasy biegowe i rowerowe – priorytetem nowotarskiej gminy


Rozmowa z wójtem Janem Smarduchem o mijającym roku, poczynionych dla gminy inwestycjach i planach na kolejny 2016 rok przeprowadzona przez redaktor Beatą Szkaradzińską www.podhaleregion.pl .

Panie wójcie na początku roku dochody budżetu zaplanowano na nieco ponad 73 mln zł. Teraz pod koniec roku wynoszą one ponad 81 mln 500 tys. zł. To imponująca różnica. Udało się pozyskać kilka mln złotych.

Już po raz trzeci Wójt Gminy Nowy Targ otrzymał tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji”


12 października we Wrocławiu w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się  Uroczysta Gala Finałowa V edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacyjnego "Samorządowy Lider Edukacji" (2015).

Już po raz piąty Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego wyróżniła samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie z całej Polski, które inwestują w rozwój oświaty, wspierają środowiska edukacyjne oraz wyróżniają się aktywnością na rzecz dzieci i ich wszechstronnego rozwoju. 

"Huragan" Waksmund ma już 65 lat


W sobotę 15 sierpnia w Waksmundzie odbyły się uroczystości jubileuszowe LKS Huragan Waksmund. Temu zasłużonemu  Klubowi stuknęło już 65 lat. Z tej okazji poświęcono ufundowany przez Sołtysa i Radę Sołecką sztandar Klubu. 

Czwarty Festiwal „Barok na Spiszu” w Krempachach


Kameralna świątynia pw. św. Marcina w Krempachach w niedzielny wieczór 16 sierpnia 2015 r. pękała w szwach. Fundacja Kulturalny Szlak  - Festiwal „Barok na Spiszu” bowiem po raz pierwszy gościła w krempaskiej parafii. Licznie zebrani mieszkańcy, turyści, artyści i koneserzy sztuki przez wielkie S, zapełnili  kościołek do ostatniego miejsca.

Rowerzyści z całego świata jeżdżą wzdłuż Dunajca


Kolejni turyści podróżujący na rowerach zawitali na Podhale. Do miasta wjechali w asyście kolarzy z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego, gdzie pod Ratuszem w Punkcie Informacji Turystycznej spotkali się z władzami Miasta oraz Gminy Nowy Targ.
Prawie trzydziestoosobowa grupa rowerzystów to mieszkańcy m.in. Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytanii, USA, Australii.

Bezpłatne kursy komputerowe


W Gminnej  Bibliotece Publicznej w Waksmundzie trwają bezpłatne zajęcia dla osób dorosłych 
z obsługi komputera i internetu. Kurs komputerowy w  GBP w Waksmundzie oraz w Bibliotece Publicznej w Lasku, który rozpoczął się w m-c lutym dobiegł  końca.  Odpowiadając na potrzeby  mieszkańców,  zorganizowano drugą edycję kursu komputerowego  w GBP  w Waksmundzie oraz w Bibliotece Publicznej w Gronkowie i w Nowej Białej.

Spotkanie informacyjne - Fundusze Europejskie 2014-2020


Zapraszamy mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje i instytucje publiczne z gminy Nowy Targ do Urzędu Gminy w dniu 11 czerwca w godz. 10.00-13.30 na bezpłatne spotkanie informacyjne na temat możliwości wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. 

Konkurs plastyczny w GOK Łopuszna


Finał  konkursu  plastycznego połączony z otwarciem  wystawy miał  miejsce 12 maja 2015r  w  Gminnym  Ośrodku  Kultury  w  Łopusznej.   Temat  tegorocznego  konkursu nawiązuje do osoby znanego filozofa  Ks. Prof. Józefa Tischnera w związku z przypadającą w tym roku XV  rocznicą  Jego  śmierci.

Strony

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer