Jesteś tutaj

Podsumowanie Biegu Charytatywnego BIEGNĘ – IDĘ – JADĘ – POMAGAM! w SP Ludźmierz

W dniach od 16 do 29 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu wolontariusze wraz z opiekunami przygotowali stoisko, na którym można było zakupić pakiet startowy, który był przepustką do wzięcia udziału w biegu charytatywnym. Zainteresowanie tym biegiem było tak wielkie, że postanowiono przedłużyć termin zakupu pakietów oraz wykonania zadania do 15 czerwca 2022r.

Głównym celem biegu było pozyskanie środków na zakup potrzebnego sprzętu sportowego dla podopiecznych Domu Dziecka we Wróblówce.

A w jaki sposób należało wykonać zadanie? Każdy kto zakupił jeden z pakietów: brązowy, srebrny, złoty, diamentowy (w którym znajdowały się drobne gadżety), mógł wystartować w biegu, który polegał na pokonaniu  dowolnego dystansu, w dogodnym terminie i wybranym przez siebie miejscu na świecie,  w dowolny sposób (bieg, spacer, jazda na rowerze, jazda na hulajnodze, jazda na rolkach) i przesłać  zdjęcia zrealizowanej trasy (z wybranej aplikacji), które pokaże jej przebieg, rodzaj aktywności i pokonaną odległość oraz pamiątkowe zdjęcie z biegu. Organizatorzy są bardzo mile zaskoczeni tym, że do tej szlachetnej akcji przyłączyły się osoby niezwiązane ze Szkołą w Ludźmierzu, czy nawet miejscowością. Są pod ogromnym wrażeniem jak Państwo, dzieci i rodziny zaangażowaliście się w tą inicjatywę całym sercem. Wasze zdjęcia pokazują, że nie tylko raz, ale i kilka, czy kilkanaście razy wyruszaliście pokonywać dystanse, trasy, bić swoje rekordy. Serdecznie wszystkim dziękujemy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Rodzina Golak oraz Rodzina Czubińskich z Ludźmierza, za pokonanie największej ilości kilometrów. Możemy z radością wykrzyknąć Na zdrowie!

Serdecznie dziękujemy panu Krystianowi Kostorz za przekazanie na ten cel dodatkowej kwoty w wysokości 1400 zł. Pan Krystian w czasie licytacji organizowanej przez firmę HSBC Oddział w Krakowie wylicytował świecącą literę C. Dyrektorzy firmy zadecydowali o przekazaniu dochodu z licytacji na indywidualne cele charytatywne, każdego licytującego. Pan Krystian wspomógł naszą inicjatywę, przekazując ową kwotę. Bardzo dziękujemy firmie HSBC z Krakowa za ten wspaniały gest.

Uzyskano łącznie 6 450 zł., za które zostanie zakupiony sprzęt sportowy i dostarczymy podopiecznym Domu Dziecka we Wróblówce.

Koordynatorami biegu byli opiekunowie szkolnego wolontariatu p. Katarzyna Łapczyńska, p. Magdalena Buźniak, p. Danuta Kostorz. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę p. Marty Sojki, p. Joanny Michniak oraz p. Katarzyny Marusarz za nieocenioną, bezpinteresowną  pomoc i szczególne zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia.

Pakiety startowe biegu charytatywnego ufundowali:

 • Bryja Joanna Szycie Firan Wiktoria,
 • Czaja Genowefa, Czaja Szczepan Skład opałowy Opałbud,
 • Godlewski Sebastian Auto Komis Ludźmierz,
 • Hrapkowicz Aneta i Zbigniew Hurtownia wyrobów regionalnych Lunia,
 • Jachymiak Bogdan Blacharstwo-Lakiernictwo-Samochodowe,
 • Jachymiak Marek Geodezja Podhale,
 • Łaś Stanisław Blacharstwo-Lakiernictwo-Samochodowe,
 • Łaś Zbigniew Blacharstwo-Lakiernictwo-Samochodowe,
 • Ścisłowicz Transport,
 • Urban Agnieszka i Urban Tadeusz Usługi geodezyjno-kartograficzne Geodezja s.c.,
 • Zakład Lakierniczy Panek.

                                              SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

received_1030287634287297.jpg

antonina plewa.jpg
buzniak.jpg
golak.jpg
karol czaja.jpg
karolina Łaciak.jpg
maja czaja rodzina czaja.jpg

NOSAL.jpg
soból.jpg
turystyka górska.jpg

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer