Jesteś tutaj

„Mieć wyobraźnię miłosierdzia” – podsumowanie projektu w Szkole Podstawowej w Ludźmierzu.

W tym roku szkolnym 2021/2022 wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu po raz pierwszy wzięli udział w XV edycji małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” pod patronatem m.in. Małopolskiego Kuratora  Oświaty. Celem akcji było uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych ludzi, ukazanie sposobu realizacji w życiu codziennym przesłania Ojca Świętego Jana Pawła II, przygotowanie uczniów do społecznego działania na rzecz potrzebujących oraz tworzenie w szkołach podstaw wolontariatu.

Szkolną grupę liczącą 73 wolontariuszy reprezentowało 20 uczniów. Cały rok prowadzili liczne działania podejmowane w ramach projektu. Spośród 89 zgłoszonych grup do projektu z rejonu nowotarskiego, Szkoła z Ludźmierza znalazła się w pierwszej dziesiątce i jako jedyna z Gminy i Miasta Nowy Targ przeszła do drugiego etapu - przeglądu rejonowego. Projekt nosił nazwę „Dobro powraca” i został zaprezentowany Komisji Konkursowej i innym uczestnikom w auli Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu 11 maja 2022 roku. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Wolontariusze z Ludźmierza nie zakwalifikowali się do trzeciego etapu wojewódzkiego.

Podsumowanie projektu, jak co roku, było doskonałą okazją do poznania wolontariuszy z innych szkół, ich działalności a tym samym nawiązania nowych przyjaźni. Atmosfera podczas spotkania była bardzo przyjazna i dostarczyła wiele radości.

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wytrwałą pracę i tak wielki sukces dla ludźmierskiej szkoły.

Nad realizacją projektu czuwali opiekunowie Szkolnego Wolontariatu: pani Katarzyna Łapczyńska, pani Danuta Kostorz oraz pani Magdalena Buźniak.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer