Jesteś tutaj

Informacja dla osób udzielających pomocy uchodźcom z Ukrainy na terenie Gminy Nowy Targ - Aktualizacja

  1. Urząd Gminy Nowy Targ ma obowiązek prowadzenia rejestru obiektów, które przyjęły uchodźców z Ukrainy oraz podawania ilości osób przebywających w obiektach (pensjonatach, hotelach, obiektach agroturystycznych i domach prywatnych) na terenie gminy.

WAŻNE TELEFONY!!! – kontakt z pracownikami Urzędu Gminy Nowy Targ w sprawach:

  • umieszczanie uchodźców w obiektach, zgłoszonych do bazy na terenie Gminy Nowy Targ –      
    tel. 605 442 801,
  • zgłaszanie obiektów i prowadzenie bazy obiektów, przyjmujących uchodźców z Ukrainy na terenie Gminy Nowy Targ - tel.  783 729 533,
  • rejestracja uchodźców z Ukrainy, przebywających w domach prywatnych oraz w innych obiektach, którzy nie zostali do tej pory zarejestrowani w rejestrze gminnym - tel.  783 729 533,

i przesłanie danych wg wzoru. 

Wzór wersja PL
Wzór wersja UA

  • sprawy obywatelskie, dotyczące uchodźców z Ukrainy – tel. 723 996 736,
  • sprawy socjalne, pomoc społeczna - tel. 519 450 315, 18 2614-101/103/108/114/115
  • sprawy oświatowe (m.in. przyjęcie do szkoły, przedszkola) - tel. 512 732 240.

2. W celu udzielenia schronienia dla uchodźcy - zgłoś swój obiekt do bazy noclegowej na terenie Gminy  Nowy Targ na adres ukraina@ugnowytarg.pl, podając nazwę obiektu, adres, osobę do kontaktu, telefon, adres mailowy.

3. Pracownik Urzędu Gminy skontaktuje się z Państwem, w celu zebrania potrzebnych informacji  (m.in. ilość miejsc noclegowych, informacji o możliwości zapewnienia wyżywienia, możliwego okresu zakwaterowania), zgodnie z załączoną tabelką (wzór).       

4. Na bieżąco informuj ile miejsc noclegowych jest dostępnych w obiekcie. Zgłoszona baza będzie wykorzystywana na schronienie dla uchodźców w oparciu o stosowne polecenie Wojewody Małopolskiego.

5. Obiekty będą uruchamiane w miarę potrzeb. W pierwszej kolejności zostanie podjęta współpraca z większymi ośrodkami, które oferują zakwaterowanie zbiorowe  z możliwością pełnego wyżywienia.  Dyslokacją uchodźców będzie zajmował się Starosta Nowotarski. 

6. Wojewoda Małopolski poinformował, że istnieje możliwość refundowania kosztów pobytu uchodźców z budżetu państwa. Pobyt będzie rozliczany na podstawie  faktury/rachunku oraz potwierdzany drukiem „potwierdzenia pobytu” - Do pobrania  

7. Umowy z podmiotami objętymi poleceniem Wojewody będzie zawierał Powiat Nowotarski (nie gmina). W najbliższym czasie zostanie opracowany  wzór umowy, który będziemy udostępniać wszystkim zainteresowanym. 

8. Osobom fizycznym z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przysługuje świadczenie w kwocie 40zł na osobę dziennie zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 marca 2022 r. Wnioski należy składać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Gminy Nowy Targ na Dzienniku Podawczym (pokój 001 na parterze). Wzór wniosku do pobrania poniżej.
WZÓR WNIOSKU
 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer