Jesteś tutaj

Gminny Konkurs Ekologiczny

        W dniu 23 marca 2021 r. w  Szkole Podstawowej  w Szlembarku odbył się   Gminny Konkurs Ekologiczny pt.:   „ Wiosenne koncerty ptaków”.
 

 Do  konkursu zgłosiło się 13 szkół podstawowych z terenu Gminy Nowy Targ .W teście wiedzy przyrodniczej wzięło udział 11  szkół . W związku z sytuacją epidemiologiczną konkurs odbył się w formie online. Dwuosobowe zespoły składające się
z uczniów klas IV-VIII  losowały pytania  dotyczące rozpoznawania oraz podstawowych wiadomości o ptakach powracających wiosną  do Polski, formach ochrony zagrożonych gatunków ptaków, znajomości podstawowych pojęć ekologicznych.

              Na konkurs plastyczny ,, Ptaki powracające wiosną do Polski” przeznaczony dla uczniów klas 0-III, zostało nadesłanych 46 prac w formie zdjęć z 12 szkół. Prace plastyczne oceniało jury składające się z przedstawicieli Nadleśnictwa Krościenko n/ Dunajcem. Techniki wykonania prac były tak pomysłowe i ciekawe, że jury nagrodziło miejscami od 1 do 3 kilka prac i kilka wyróżniło. Zwycięzcy oraz osoby wyróżnione otrzymali dyplomy
i nagrody.  Pozostali  uczestnicy konkursu  również otrzymali nagrody  w postaci książek, albumów przyrodniczych, przyborów plastycznych , puzzli i gier planszowych.

             Nagrody ufundowali: Urząd Gminy Nowy Targ oraz Nadleśnictwo Krościenko
 n/ Dunajcem.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu i organizacją czuwali:
Pani Joanna Konopka- nauczyciel biologii, Pan Wojciech Słowik- nauczyciel geografii,
Pani Beata Chryczyk- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz Pani Jadwiga Wojtaszek-dyrektor szkoły.

Więcej zdjęć na stronie: https://drive.google.com/drive/folders/1e4yHUbUsDolobikTVnsmtQWpmjrWZcnN?usp=sharing

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer