Jesteś tutaj

Biblioteka mojego wieku

Tegoroczny Tydzień Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej przebiegał po hasłem „Biblioteka mojego wieku”.

W Gminnej Bibliotece Publicznej jak i w poszczególnych filiach odbyło się szereg imprez czytelniczych:

Spotkanie z panią Kudasik

8 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łopusznej odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej w Łopusznej z Panią Wandą Sado-Kudasik, znaną i cenioną poetką z Nowego Targu.

Pasowanie na czytelnika biblioteki klasy 1

10 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki. W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy I oraz koleżanki ze starszych klas, które przygotowały krótki program artystyczny. Podczas pasowania nowym czytelnikom zostały wręczone zakładki do książek.

Głośne czytanie bajek z wójtem + warsztaty plastyczne z p. Anną Dziubas z galerii Jatki

12 maja w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, bajki czytał wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch. W ramach tego spotkania odbyły się również warsztaty plastyczne, które poprowadziła Pani Anna Dziubas kierownik Galerii „Jatki” w Nowym Targu.

I Gminny Konkurs Czytelnczy

     W dniu 15.05.2007 odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy „Czy znasz te książki”. Konkurs został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Łopusznej. W konkursie tym wzięłi udział uczniowie klas: IV, V, VI szkół podstawowych, czytelnicy bibliotek publicznych z następujących miejscowości gminy: Harklowa, Gronków, Klikuszowa, Krauszów, Krempachy, Lasek, Ludźmierz, Morawczyna, Nowa Biała, Obidowa, Ostrowsko, Pyzówka, Rogoźnik, Waksmund, Łopuszna. 
     Komisja w składzie: Lucyna Czubernat - instruktor ds. bibliotek Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, Józefa Kuchta - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej, Małgorzata Ciężobka - nauczyciel polonista ze Szkoły Podstawowej w Łopusznej, Maria Ligęza - sekretarz Urzędu Gminy w Nowym Targu, Maria Bednarczyk - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej.
     Komisja przesłuchała 41 uczestników konkursu. Do konkursu obowiązywała znajomość trzech książek: „Lassie wróć”, „Mała księżniczka”, „Tajemniczy ogród”. Oceniana była krótka recytacja tekstu z wybranej książki i rekwizyty oraz odpowiedź na trzy pytania po jednym z zakresu każdej lektury. 
Komisja przyznała: 
I miejsce
  
 - Aleksandra Wrzaszczak z Pyzówki, 
II miejsce
   - Patryk Ludzia z Ostrowska, 
III miejsce
   - Karolina Pyclik z Harklowej, 
   - Bożena Bobek z Arkuszowa, 
   - Mateusz Mikucki z Ludźmierza.
Wyróżnienia: Angelika Duda z Morawczyny, Paulina Cisoń z Lasku, Magda Fic z Lasku, Katarzyna Radecka z Klikuszowej, Katarzyna Długa z Nowej Białej, Monika Kos z Ludźmierza, Katarzyna Ligęza z Waksmunda, Sabina Drożdż z Łopusznej, Bartłomiej Zalot z Gronkowa.

Spotkanie autorskie z Panią Stanisławą Szewczyk

W ramach spotkań autorskich Biblioteka Publiczna w Nowej Białej zorganizowała spotkanie uczniów z Panią Stanisławą Szewczyk, poetką, regionalistką, kierownikiem zespołu regionalnego. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Nowej Białej.

Spotkanie Bibliotekarzy w BP w Krempachach

16 maja 2007r. w Bibliotece Publicznej w Krempachach odbyło się spotkanie bibliotekarzy Gminy Nowy Targ. W spotkaniu tym wzięli również udział: wójt gminy - Jan Smarduch, instruktor do spraw bibliotek Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu - Lucyna Czubernat, radny Gminy Nowy Targ - Anna Krzysztofek.

Spotkanie z Krzysztofem Petkiem

17 maja zorganizowane zostało spotkanie gimnazjalistów z Krzysztofem Petkiem, autorem powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, dziennikarzem, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania. Spotkanie odbyło się w Gimnazjum nr 1 w Krempachach.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer