Jesteś tutaj

Odbiór techniczny strzelnicy sportowej

Nowy obiekt sportowy na terenie Gminy Nowy Targ - Krempachy
7.11.2006r.

     W dniu 7 listopada br. Krempachach odbył się odbiór techniczny strzelnicy sportowej. Komisja kwalifikacyjna w składzie: Eugeniusz Gniecki – kwalifikator PZSS. Kom. Robert Siemek – przedst..Policji, przedst.Zarządu.Pow.Zw.Strz.Sportowego, przedstawiciel gminy Nowy Targ – Józef Tazik, Prezez Koła LOK w Krempachach – Walenty Pietraszek oraz miejscowi działacze i członkowie koła LOK.

     Komisja w ateście stwierdziła zgodność z dokumentacją budowlaną ze stanem faktycznym, obiekt spełnia warunki określone przepisami Międzynarodowej Federacji Sportu Strzeleckiego i Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego i dopuszcza obiekt do użytku publicznego.
 
Tekst i fot. Franciszek Pacyga – 8.11.2006r.

      Strzelnica jest obiektem sportowym, przeznaczonym do prowadzenia strzelań szkolnych i sportowo-obronnych z broni sportowej palnej w ramach zajęć programowych przysposobienia obronnego szkół gminnych i okolicznych gmin powiatu oraz rekreacyjnych i treningów strzeleckich kół i klubów strzeleckich LOK zarejestrowanych w Zarządze Powiatowm LOK w NowymTargu
     Koło L.O.K. w Krempachach założono w 1998r, kilkunastu członków postanowiło sobie za cel budowę obiektu strzeleckiego w pełni bezpiecznego. Już w 2003r usypano wały ochronne, wybudowano zadaszenie nad stanowiskami ogniowymi. W tym też roku odbyły się pierwsze zawody strzeleckie, współorganizatorami było PCK, OSP i Pow.Zw.S.S. w Nowym Targu. Członkowie koła biorą czynny udział w zawodach, zajmują zawsze czołowe pozycje w rankingu, bardzo dobrze prezentuje się młodzieżowa grupa uczniów tutejszego gimnazjum, które z zawodów powiatowych i wojewódzkich zawsze przywozi puchary lub medalowe pozycje.
     Obecnie stadion strzelecki w Krempachach - jest w całości ogrodzony i spełnia wymogi bezpieczeństwa. Powstał w całości ze składek członkowskich oraz czynu społecznego kilkunastu członków zapaleńców a także wkładu finansowego Rady Sołeckiej i Leśnej Wspólnoty Urbarialnej.
Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer